SYG-NATURA

Doradztwo środowiskowe, nadzory przyrodnicze, monitoringi środowiskowe.

Ekspertyzy przyrodnicze w Ostrołęce

Syg-Natura to firma zajmująca się od lat ochroną środowiska oraz wystawianiem opinii i raportów środowiskowych. Skupiamy się na rozwiązaniach łączących procesy urbanizacji oraz bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Wśród naszych usług mogą Państwo znaleźć również ekspertyzy środowiskowe w Ostrołęce oraz w jej okolicach. Jeśli zależy Państwu na szybko wykonanym raporcie oraz profesjonalnej opinii wykwalifikowanego ornitologa oraz chiropterologa z czystym sumieniem wybierzcie naszą firmę, której doświadczenie oraz profesjonalizm widać w każdej wykonywanej pracy.

Ekspertyza środowiskowa - co to jest?

Wymagany dokument przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w sprawach nowych zabudowań bądź renowacji istniejących już inwestycji. To od ekspertyzy środowiskowej zależy między innymi, czy inwestor otrzyma warunki zabudowy. Wykonanie takiego raportu jest zawsze po stronie inwestora, dlatego tak istotnym jest, aby wybrać firmę, która ma specjalistów oraz potrzebne do wykonania dokumentu doświadczenie. Ekspertyza środowiskowa to nic innego jak raport, który ocenia czy budowla nie zagrozi ptakom oraz ssakom latającym, żyjącym na danej przestrzeni. Wykwalifikowani ornitolodzy oraz chiropterolodzy zajmują się badaniami ptaków, oraz nietoperzy, na obszarze, w którym ma powstać inwestycja, oceniając, jak przedsięwzięcie wpłynie na jakość życia stworzeń. Wszelkie czynniki zagrażające życiu gatunków pod ochroną oraz czynniki wpływające na zmniejszenie populacji mogą skutkować nałożeniem dodatkowych obowiązków na inwestora, jak chociażby przeniesienie gniazd ptaków w bezpieczniejsze miejsce. Nie zawsze jednakże takie wymogi stawiane są przed inwestorem, a cała ekspertyza ma na celu zobrazowanie warunków środowiskowych i dojście do kompromisu między nową inwestycją a środowiskiem naturalnym.

Ekspertyzy środowiskowe na terenie Ostrołęki

Syg-Natura w swojej ofercie posiada wiele usług z zakresu ochrony środowiska w tym ekspertyzy środowiskowe w Ostrołęce oraz miejscowościach nieopodal. Nasza firma w swoim zespole posiada wykwalifikowanych specjalistów z zakresu ochrony środowiska, ornitologii oraz chiropterologii, dzięki czemu wykonujemy pracę starannie i szybko. Nasze raporty środowiskowe kierowane do urzędów administracji, pozwalają uzyskać przedsiębiorcą decyzję o zagospodarowaniu przestrzeni. Każdy z inwestorów traktowany jest przez nas indywidualnie, ponieważ wierzymy w niepowtarzalność waszych projektów, a przede wszystkim zdajemy sobie sprawę, że każde zlecenie jest inne przez inny obszar inwestycji. Z tego też powodu wycena oraz czas realizacji usługi może się różnić. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, każdego, kto potrzebuje dokładnej i rzetelnej ekspertyzy środowiska w Ostrołęce.