SYG-NATURA

Doradztwo środowiskowe, nadzory przyrodnicze, monitoringi środowiskowe.

Nadzory przyrodnicze i ornitologiczne w woj. mazowieckim

Przeprowadzanie ekspertyz przyrodniczych to nie lada wyzwanie. Wymaga odpowiedniego sprzętu, wiedzy, a przede wszystkim - pasji i zaangażowania. Na tego typu badaniach ciąży bardzo duża odpowiedzialność. Tak jak i na osobach, które odpowiedzialne są za rzetelność ich wyników. To od nich zależą właśnie losy flory i fauny, która w wyniku narastających inwestycji, staje na zagrożonej pozycji. Lokalizowanie siedlisk zwierzyny oraz miejsc określanych jako zbiorowiska roślinne mają na celu zabezpieczenie środowiska które rozwijało się przez tysiące lat. Dokonywane przez naszych fachowców rozpoznanie terenowe, to nie tylko praca. Traktujemy je jako misję, która wspiera byt obszarów, które podlegają ochronie przyrodniczej. Brzmi zbyt poważnie? Ochrona przyrody robię żarty. Zaufaj więc specjalistom i powierz wykonanie inwentaryzacji naszym ekspertom!

Nadzory ornitologiczne mazowieckie

Jako wiodąca na rynku firma oferujemy Państwu szeroki wybór usług, które obejmują przede wszystkim przeprowadzanie nadzorów ornitologicznych na terenach objętych inwestycjami. Lokalizujemy oraz identyfikujemy skupiska ptaków, ich gniazda, a także trasy, które przemierzają. Ponadto zajmujemy się także czynnościami, takimi jak:
• ocena stanu wód powierzchniowych,
• przeprowadzanie analizy pod kątem oddziaływania inwestycji na środowisko,
• prowadzenie ekspertyz proinwestycyjnych,
• wykonywanie tzw. raportów ekofizjograficznych, bez których wykonanie jakiejkolwiek inwestycji było by niemożliwe. Na podstawie raportu tworzymy również model zagospodarowania przestrzeni.
• specjalistyczne badania florystyczne I dendroflorystyczne - pierwsze z nich mają na celu zidentyfikowanie występowania gatunków roślin, które podlegają ochronie prawnej. Drugie z nich dotyczą głównie ochrony drzew,
• badania teriofaunistyczne - mają na celu wytyczenie szlaków, po których poruszają się zwierzęta, które zamieszkują teren objęty inwestycją.

Syg-Natura - nadzory przyrodnicze mazowieckie

Działamy na rynku od niemal 20 lat, a zgromadzone w tym czasie doświadczenie, wykorzystujemy po dziś dzień. Do przeprowadzanych iinwentaryzacji podchodzimy z pasją, co pozwala nam w dalszym realizowaniu obranych przez nas celów. Prowadzanie pod naszym nadzorem badania, są realizowane w oparciu o najnowsze osiągnięcia świata nauki. Korzystamy z wiedzy najlepszych specjalistów z Polski i z całego świata. Świadczone przez nas usługi to nie tylko gotowe do odczytania wyniki przeprowadzonych przez nas nadzorów przyrodniczych. W trosce o naszych klientów i najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, rozszerzyliśmy swoją ofertę. W zakresie oferowanych przez nas uslug znajduje się także m.in. przeprowadzanie prac poinwestycyjnych. Ponadto zajmujemy się także przeprowadzaniem analiz, które mają na celu ukazanie wpływu inwestycji na florę i faunę terenu objętego działaniami inwestycyjnymi. Jeżeli chcecie wiedzieć Państwo więcej o nas i naszej działalności - gorąco zachęcamy Państwa do kontaktu. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań by odpowiedzieć na wszelkie pytania.